Fundacja Spełnionych Marzeń od 15 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży chorej na nowotwory. Chociaż jej powstanie związane jest z osobistą tragedią jej założycieli, którzy po długiej walce z chorobą stracili jedenastoletniego syna, dziś sama jak dziecko – jest źródłem niesamowitej satysfakcji.

POZNAJ KUCHARZY

15 lat działania Fundacji to przede wszystkim miliony uśmiechów i zaklęć, które pozwalają nam odczarować raka. Nie tylko w oczach pacjentów, ale też ich bliskich i społeczeństwa.

Od 2002 roku zmieniamy atmosferę panującą na oddziałach dziecięcej onkologii, wprowadzając uśmiech i radość – tak ważne w procesie leczenia nowotworów. Mali pacjenci muszą uporać się nie tylko z inwazyjnym leczeniem, ale też oderwaniem od swojej rzeczywistości i codzienności.

Fundacja swoją pomoc i działalność dedykuje pacjentom pięciu dziecięcych oddziałów onkologicznych w Polsce: Kielcach, Lublinie, Olsztynie oraz dwóch warszawskich ośrodków.

W ciągu roku jesteśmy przy nich przede wszystkim na oddziałach. Towarzyszymy naszym podopiecznym podczas najważniejszych dla nich dni: urodzin, Dni Dziecka, Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Specjalnie dla nich organizujemy koncerty i przedstawienia na oddziałach, spotkania z ciekawymi postaciami. Na zaproszenie Fundacji oddziały onkologiczne odwiedziło ponad 300 znanych i lubianych artystów, dziennikarzy, aktorów i sportowców. Wśród nich m.in. Małgorzata Foremniak, Szymon Majewski, Patrycja Markowska, Doda, Marcin Dorociński, Mateusz Damięcki, Magdalena Różczka, Maryla Rodowicz czy Anita Włodarczyk. Na 5 oddziałach onkologii działa z nami łącznie blisko 60 wolontariuszy, którzy pracują z naszymi podopiecznymi bezpośrednio przy szpitalnych łóżkach.

Dodatkowo, poprzez ogólnopolskie projekty, Fundacja dedykuje swoją pomoc i wsparcie dzieciom i młodzieży ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce. Takimi projektami są Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada”, Pokazy Mody z udziałem naszych podopiecznych oraz Szpiknikowa Harley’ada Marzeń!

Dołączajcie do nas! Razem odczarujmy raka!